»موسسه سوما

یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱

معاون فناوری رئیس‌جمهور:

 اولویت ما ایجاد زیرساخت برای شرکت‌های دانش‌بنیان است

به گزارش سوما؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تأکید بر استفاده از ظرفیت جوانان نخبه، متخصص و خلاق اولویت اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری را ایجاد زیرساخت‌ها برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد.

سورنا ستاری امروز در حاشیه بازدید از کارخانه فرآوری ساخت شهرک صنعتی رشت در جمع خبرنگاران با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از نیروی جوان متخصص و خلاق اظهار کرد: ایجاد زیرساخت‌ها برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان از اولویت‌های ما است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه استان گیلان از نظر نیروی انسانی و زیرساخت‌های فرهنگی خصوصاً در حوزه کارآفرینی بسیار مستعد است، افزود: جایگاه گیلان هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله بسیاری دارد و مردم گیلان با توجه به ظرفیت‌های موجود در این استان، انتظارات بالاتری در این حوزه دارند.

ستاری با اشاره به اینکه خوشبختانه در سال‌های قبل شاهد اتفاقات و اقدامات خوبی در حوزه توسعه فناوری، پشتیبانی از شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها در استان گیلان بوده‌ایم، گفت: با توجه به این اقدامات افق خوبی برای آینده استان گیلان در حوزه فناوری پیش‌بینی می‌شود.

معاون علمی رئیس‌جمهور برای افتتاح چند طرح عمرانی و بازدید از چند شرکت دانش‌بنیان به گیلان سفر کرده است.

بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان در شهر صنعتی رشت و بازدید از کارخانه خلاق گیلان در میدان فرهنگ رشت ازجمله برنامه‌های سورنا ستاری در رشت است.

همچنین مرکز نوآوری در دانشگاه گیلان، کارخانه نوآوری گیلان در کوچصفهان رشت، فضای کار اشتراکی پارک علم و فناوری گیلان در میدان دکتر حشمت رشت و مرکز نوآوری مکعب در گلسار رشت با حضور معاون علمی رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=10833

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: