»موسسه سوما

یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱

مدیر جهاد کشاورزی رودبار مطرح کرد:

لزوم افزایش سهمیه آرد شهرستان مسافر پذیر رودبار

به گزارش سوما؛ مدیر جهاد کشاورزی رودبار گفت: میزان آرد تخصیص یافته استان به رودبار برای تامین نان مردم ساکن رودبار کافی است اما برای تامین نان مسافرین باید سهمیه آرد شهرستان افزایش یابد.

سروش ابراهیمی  با بیان اینکه نانوایی‌های این شهرستان همواره رصد می‌شوند تا نان باکیفیت به دست مردم برسد، افزود: از آنجایی که اخیرا قیمت نان باگت افزایش پیدا کرده و قیمت نان سنتی ثابت است مردم گرایش بیشتری به خرید نان سنتی دارند.

ابراهیمی ادامه داد: علاوه بر کیفیت گندم و آرد، مهارت نانوا نیز در پخت نان باکیفیت تاثیر زیادی دارد و متاسفانه نانواهایی هم هستند که دقت کافی هنگام پخت نان ندارند.

وی خاطرنشان کرد: رودبار شهرستانی گردشگر پذیر است و علاوه بر جمعیت ساکن این شهرستان، گردشگران نیز نان می خرند و لازم است سهمیه آرد شهرستان افزایش یابد.

مدیر جهاد کشاورزی رودبار گفت: میزان آرد تخصیص یافته استان به رودبار برای تامین نان مردم ساکن رودبار کافی است اما برای تامین نان مسافرین باید سهمیه آرد شهرستان افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: نان سنتی نظیر لواش، بربری، سنگک و … در شهرستان رودبار پخت می‌شود اما بیشترین نانوایی ها در این شهرستان بربری پخت می‌کنند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://news.souma.ir/?p=10839

اخبار مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: